Ing. Martina Holcrová - Tkaní

Ing. Martina Holcrová Tkaní

Ochrannou známku Hanácke vérobek jsem získala pro ručně tkané výrobky. Největší díl mé tvorby tvoří klasické hadráky. Tak jak je známe z domácností našich prababiček a babiček. Hutné a fortelné. Kromě pletárenského a tkalcovského ořezu zpracovávám i vyřazené textilie. Stejně jako staří tkalci nabízím utkání hadráku jen a pouze z materiálu dodaných zákazníkem. Kromě těchto hrubých tkanin samozřejmě tkám i vlněné šály, plédy. Nebaví mne sériová výroba, mám ráda originalitu. Je možné, že se mi sem tam podaří dva podobné výrobky, ale rozhodně nebudou identické. Protože život je změna, odbíhám od stavu i k jiným textilním technikám. Pletení a háčkování zejména. Obě tyto techniky i vyučuji.

Ukázky mé práce najdete zde: fler.cz/shop/oldwomen

Přiznání, že cesta k hotovému výrobku bývá klopotná a že není denně posvícení najdete zde: oldwomen.wordprerss.com , tag šmodrchání

Stránka Hand made by Oldwomen na Facebooku

Pokud Vás oslovil některý z mých již hotových výrobků nebo pokud toužíte po hadráku jiných rozměrů (potah na židli například), potřebujete uplést svetr, uháčkovat deku (nebo se to naučit), kontaktujte mne třeba zde: mholcrova@seznam.cz

Asi by bylo vhodné pro představu uvést orientační ceník. Metr čtvereční hadráku vychází na 500 Kč.

Pokud dodáte svůj materiál, tak 400 Kč, ale když jej dodáte již nastříhaný či natrhaný na pruhy 3 – 5 cm široké a dlouhé 50 cm až několik metrů, tak metr čtvereční vyjde na 250 Kč. Ano, příprava materiálu na útek je časově náročná práce.

Ceny vlněných tkanin (a směsových) se odvíjí od vstupní ceny materiálu a času nutného k jejich zhotovení. Za šál od 750 Kč výše. Ale vždy se jedná o originál a při správném ošetřování bude sloužit (hřát) i další generaci.

Háčkování, pletení… cena „jen za práci“ se jeví astronomickou. Jenže třeba jeden pár pletených rukavic prstových obnáší plus mínus minuta osm hodin práce.

Výše uvedené ceny jsou platné při koupi přímo u mne.

Jsem potěšena Vaším zájmem o mou práci

Martina Holcrová

tel.: 734 225 918, e-mail: mholcrova@seznam.cz